do treści publikacji, która stanowi nieocenione wsparcie rehabilitantów w ich codziennej pracy.
„Atlas rehabilitacji ruchowej” to publikacja z praktycznymi wskazówkami do prowadzenia fizjoterapii w danym schorzeniu pacjenta, a także gotowe zestawy ćwiczeń.
Każde ćwiczenie zawiera grafikę, etap wykonywania, częstotliwość, intensywność i zalecenia dodatkowe. Zestaw ćwiczeń można skopiować lub wydrukować i przekazać pacjentowi do samodzielnego wykonania w domu.
Publikacja pozwala:
Dr Tomasz Ridan - Doktor nauk o kulturze fizycznej, fizjoterapeuta. Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. W latach 2010-2011 pełnił funkcję Dziekana w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Laureat konkursu Primus Inter Pares oraz stypendysta programu Erasmus – Socrates. Ukończone kursy i specjalizacje, m.in.: MDT McKenzie, Mulligan, PNF, terapia w wodzie, Medical Taping, Trigger Points oraz Funkcjonalna Osteopatia i Integracja FOI. Certyfikowany Międzynarodowy Terapeuta w zakresie manualnego drenażu limfatycznego i koncepcji terapii obrzękowej wg Asdonka. Autor i współautor wielu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Współpracuje z Instytutem McKenziego w Polsce oraz Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej. Działalność badawcza, jak i fizjoterapeutyczna, skupia się głównie wokół problematyki rehabilitacji narządu ruchu, w tym diagnostyki i terapii schorzeń kręgosłupa oraz problemów obrzękowych, w szczególności po zabiegu mastektomii. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Forum przy redakcji Atlasu Rehabilitacji Ruchowej, a od 2011 jest redaktorem prowadzącym Atlas.